Skip to content
Liderzy

 

Liderzy

Liderzy

 

 

Jerzy Kasprzyk

Jerzy Kasprzyk

Jerzy Kasprzyk – mieszkaniec Regulic w Gminie Alwernia

Pełnione funkcje:

  • Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie,
  • Prezes i współzałożyciel Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo na Jurze”,
  • Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu.

Najważniejsze Sukcesy:

  • Współzałożyciel trójsektorowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze” i pozyskanie 23 miliony złotych na rozwój powiatu chrzanowskiego
  • Wykreowanie marki Chrzanolandia, skupiającej największe atrakcje turystyczne gmin powiatu chrzanowskiego. Jerzy Kasprzyk jest koordynatorem działań mających na celu synergię przeróżnych atrakcji adresowanych do turystów. W ramach Chrzanolandii organizowana jest sztandarowa impreza LGD o zasięgu regionalnym Ziemniaczysko pod Lipowcem, promująca produkty regionalne, Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych twórców oraz rzemieślników kultywujących lokalne tradycje poprzez prowadzone warsztaty, prelekcje oraz degustacje.
  • Inicjator utworzenia Miejscowości Tematycznych w Zagórzu, Bolęcinie oraz Dulowej.
  • Pozyskanie i realizacja wraz z Towarzystwem Ziemi Chrzanowskiej projektu aktywizującego bezrobotnych. Program Potrzebni od zaraz miał za zadanie wyrównywanie szans na rynku pracy. Dzięki projektowi znaleziono pracę dla grupy 270 bezrobotnych kobiet i mężczyzn, zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkująca teren powiatu chrzanowskiego.
  • Jerzy Kasprzyk wraz z grupą inicjatywną założyli Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic
    i Nieporazu
    i rozpoczęli akcję zbiórki pieniężnej oraz poszukiwania bezpłatnych wykonawców robót. Zebrano aż 88 533,00 zł i rozpoczęto budowę pełno wymiarowej hali sportowej w Regulicach. Środki wystarczyły na fundamenty i początek budowy. Kolejnym działaniem było pozyskanie środków
    z UKFiS. Zmotywowano tym działaniem władze Gminy, które dołożyły pulę środków na dokończenie wyposażenia i budowy.
  • Koordynator działań związanych z tworzeniem międzynarodowego szlaku rowerowego Kraków-Morawy-Wiedeń Greenways na terenie Małopolski.
  • Współkoordynator projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic
    i Nieporazu i Grupę Partnerską Partnerstwo na Jurze (ponad 75 wniosków, z których ponad 40 otrzymało dofinansowanie)
    na prowadzone zadania pozyskiwano środki finansowe z:Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa
    Infrastruktury, Sektorowego Programu Operacyjnego
    – Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich
    ,  Fundacji Partnerstwo dla ŚrodowiskaFundacji Wspomagania WsiAkademii Rozwoju Filantropii w PolsceFundusz PartnerstwaTowarzystwa na Rzecz Ochrony PrzyrodyUrzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Najważniejsze Nagrody i Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie – Dyplom Marszałka Województwa Za Wkład w Rozwój i Promocję Turystyki
    w Województwie Małopolskim
  • Nagroda Grand Prix (Konkurs Marszałka Województwa Małopolskiego) dla Stowarzyszenia za unikalne połączenie działań promujących rozwój lokalny, wzrost miejsc pracy z działaniami
    z zakresu ochrony tradycji,
  • Kryształ Soli dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych w kategorii: Rozwój Gospodarczy, Rozwój Rynku Pracy, Rozwój Lokalny za działania dotyczące rozwoju turystycznego i poszerzania oferty turystycznej regionu oraz kreowanie nowego produktu turystycznego Ekomuzeum Alwernia dla Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu kierowanego przez Jerzego Kasprzyka, Tekst z publikacji Urzędu Marszałkowskiego z 2005 roku – http://www.malopolskie.pl/Sejmik/Informacje/?id=1086
  • Wyróżnienie w II edycji konkursu Kopalnia PO(KL)Mysłów w kategorii „projekty skierowane do osób znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji na rynku pracy” za projekt Potrzebni od zaraz,
  • Nagroda Ministra – Odznaka honorowa Za zasługi dla turystyki dla Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu,
  • Srebrny Medal za Długoletnią Służbę w Publicznych Służbach Zatrudnienia,
  • Medal 90-lecie Działalności Związku Piłki Nożnej – Małopolski Związek Piłki Nożnej,
  • Srebrna Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” – Urząd Kultury Fizycznej i Sportu,
  • Złota Odznaka Honorowa Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie,
  • Odznaka Bonum Facere za zasługi w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego – Starosta Chrzanowski

Mówi o Nim – Jan Piwowarczyk – proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii św. Wawrzyńca
w Regulicach: (…) kochający ludzi, przyrodę, środowisko, w którym działa i pracuje, człowiek o życzliwym i ofiarnym sercu oraz rękach zdolnych do wielkiej i bezinteresownej pracy dla wielkiej Ojczyzny Polski, dla małej ojczyzny, którą jest powiatowe miasto Chrzanów (…)”

Jerzy Kasprzyk działa na rzecz społeczności lokalnej z terenu powiatu chrzanowskiego od bardzo wielu lat, jest to społecznik ,,z krwi i kości” oddany i dumny z terenu z którego pochodzi. Osoba, która potrafi słuchać innych, rozumie potrzeby swojej wspólnoty i potrafi uwzględnić w swoich działaniach interesy różnych grup.

 

 

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt Gminy Babice i wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku ekonomii, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie na kierunku zarządzanie i marketing. Ukończone studium wykonalności inwestycji dla projektów komunalnych realizowane przez Fundację Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 2004 – 2007 zastępca Wójta Gminy Babice. W latach 2007-2010 Kierownik Referatu ds. Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Libiążu.
     Bogate doświadczenie zarówno samorządowe jak i w działalności sektora pozarządowego. Koordynator projektów unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejskiego Funduszu Społecznego. Absolwent Szkoły Liderów i uczestnik programu Alumni realizowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Ukończył kurs Pośrednika w obrocie nieruchomościami przy Krakowskiej Szkole Finansów. Założyciel, aktywny członek oraz prezes Stowarzyszenia Sympatyków Babic „Impuls”, które prężnie działa na rzecz rozwoju społeczności gminy Babice m.in. poprzez realizację projektów kulturalnych, edukacyjnych współfinansowanych ze środków unijnych. Jeden z twórców Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” obejmującej swym zasięgiem powiat chrzanowski. Autor i koordynator wielu projektów grantowych na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Ukończył szereg kursów z zakresu pozyskiwania, prowadzenia i rozliczania środków zewnętrznych. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej. Zainteresowania: turystyka, muzyka, sport, fotografia.

Źródło:

https://www.babice.pl/urzad-gminy/wojt-gminy.html

 

Janina Pater

Janina Pater

Janina Pater – mieszkanka Regulic w Gminie Alwernia

Pełnione funkcje:

  • Skarbnik Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo na Jurze”
  • Sekretarz i współtwórca Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu

Najważniejsze Sukcesy:

  • Inicjatorka Ekomuzum Garncarstwa i Izby Tradycji  Regionalnych w Regulicach
  • Realizator pod względem formalnym i księgowym projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu i Grupę Partnerską Partnerstwo na Jurze (ponad 75 wniosków, z których ponad 40 otrzymało dofinansowanie) Na prowadzone zadania pozyskiwano środki finansowe z:Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury, Sektorowego Programu Operacyjnego – Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich,  Fundacji Partnerstwo dla ŚrodowiskaFundacji Wspomagania WsiAkademii Rozwoju Filantropii w PolsceFundusz PartnerstwaTowarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody,Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
  • Janina Pater wraz z grupą inicjatywną założyli Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu i rozpoczęli akcję zbiórki pieniężnej oraz poszukiwania bezpłatnych wykonawców robót. Zebrano aż 88 533,00 zł i rozpoczęto budowę pełno wymiarowej hali sportowej w Regulicach. Środki wystarczyły na fundamenty i początek budowy. Kolejnym działaniem było pozyskanie środków z UKFiS. Zmotywowano tym działaniem władze Gminy, które dołożyły pulę środków na dokończenie wyposażenia i budowy.

Najważniejsze Nagrody i Wyróżnienia:

  • Wyróżniona nagrodą Starosty Powiatu Chrzanowskiego „Bonum Facere” dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego.

Pani Janina Pater to prawdziwy społecznik, wyżej stawiający potrzeby innych nad swoje własne. Jest współtwórcą wielu sukcesów i działań Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu na rzecz społeczności Regulic i Nieporazu oraz gminy Alwernia. Angażująca innych, a także swoje zasoby czasowe i finansowe na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwoju sportu. Wspierająca kluby sportowe, organizacje oraz grupy nieformalne. Inicjatorka turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

 

 

Władysława Macuda

Władysława Macuda

Współzałożycielka i koordynatorka wioski tematycznej w Zagórzu oraz Prezes Stowarzyszenia  Emerytów i Rencistów „Wesoła Jesień” w Zagórzu. Osoba pełna pasji i miłości do folkloru, tradycji i swojej miejscowości, działacz społeczny. Interesuje się  sprawami seniorów, nawiązuje współpracę międzypokoleniową tj. przedszkole, szkoła. Inicjatorka wielu wydarzeń we wsi Zagórze w tym ,,Maik Gaik”, Piknik Zagórski,  wycieczek rowerowych i spacerów z kijkami i wiele innych. W 2018 roku.  Pani Władysława otrzymała wiele odznaczeń i medali w tym honorowe wyróżnienie w plebiscycie na Seniora Roku organizowanego przez województwo małopolskie.

 
 

Halina Duda

Halina Duda

 

Halina Duda to animator kultury, działacz społeczny, propagator kultury krakowiaków zachodnich oraz północno- zachodnich. Jest absolwentką III Edycji Studium Folklorystycznego organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Od lat podejmuje wiele inicjatyw mających na celu ochronę, dokumentowanie, a także promowanie lokalnych tradycji. Założycielka Zespołu Folklorystycznego DULOWIACY, członkini i była przewodnicząca KGW w Dulowej. Na swoim terenie organizuje cykliczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, zaznajamiając najmłodsze pokolenie z lokalnymi tradycjami. Jest także jedną z inicjatorek powstania Zespołu Folklorystycznego TRZEBINIANIE w Trzebini oraz zorganizowania Wojewódzkiego Przeglądu Folklorystycznego Regionu Małopolski, który przyjął nazwę „Pawie Pióro”. Z jej inicjatywy zostały zrekonstruowane stroje ludowe krakowiaków zachodnich z okolic Trzebini. Otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie to, zostało przyznane na wniosek Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu.

Pani Halina jest takze opiekunką wioski tematycznej Zaginiona Wioska.

 

Źródło:

http://www.powiat-chrzanowski.pl/aktualnosci/2015-11-16-halina-duda-z-trzebini-zasluzona-dla-kultury-polskiej.html

 

Agnieszka Mendela

Agnieszka Mendela

 

Agnieszka Mendela z wykształcenie filolog,  z zamiłowania regionalista. Współzałożycielka i koordynatorka wioski tematycznej w Bolęcinie Wioska pod Skałką. Absolwentka Szkoły Animatorów Miejscowości Tematycznych. Posiada Certyfikat Tworzenia Programów Autorskich. Inicjatorka działań na rzecz promocji dziedzictwa przyrodniczego wsi Bolęcin oraz akcji propagujących aktwną turystykę. Organizuje i podejmuje działania o charakterze kulturalnym i edukacyjnym:

– zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych i wakacji,

– aktywne zwiedzanie wsi,

– wyprawa małych odkrywców,

Pomysłodawczni i koorydnatorka projektów dla dzieci:

– Akademia Zabawy i Przygody,

– Wyprawy Małych Odkrywców,

Pani Agnieszka posiada kilkuletnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych oraz tworzeniu innowacyjnych metod poznawania historii i kultury naszego regionu.

 

Pozostałe z kategorii